۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / اخبار / موشک‌های ترسناک پوتین برای غرب

موشک‌های ترسناک پوتین برای غرب

سرگئی سوروفکین، فرمانده نیروی هوا فضای روسیه در گفتگو با خبرنگاران درباره توانایی‌های این موشک و خصوصیات منحصربه‌فردش صحبت کرد و گفت، این موشک از جنگنده‌های سریعی مثل جنگنده نسل پنجم “سوخو-۵۷” که آن را در چند دقیقه به سمت هدف منتقل می‌کنند، به سوی هدفی که باید آن را ویران کند، شلیک می‌شود.

وی گفت: سرعت این موشک طی چند ثانیه به چند برابر سرعت صوتمی‌رسد و به همین دلیل مقابله سامانه‌های دفاع هوایی با آن غیر ممکن است. این موشک به لطف سیستم هدایتی که در کلاهک موشک قرار دارد و حین نزدیک شدن به هدف کار خود را آغاز می‌کند، با دقت بسیار بالایی به هدف مشخص شده اصابت می‌کند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، این موشک ظرف تنها چند ثانیه به هدف خود برخورد می‌کند و در نتیجه رهگیری آن از سوی سامانه‌های دفاع هوایی بعید است. طول این موشک به سه متر می‌رسد و سرعت آن به چهار ماخ(چهار برابر سرعت صوت) می‌رسد.

موشک خنجر می‌تواند مسافت ۲۰۰۰ کیلومتر را طی کند. این موشک یکم دسامبر ۲۰۱۷ به صورت آزمایشی در جنوب روسیهشلیک شد و درحال حاضر جنگنده “میگ۳۱بی ام” آن را حمل می‌کند. این جنگنده می‌تواند موشک‌هایش را به مسافت ۷۲۰ کیلومتری حمل کند.

فرمانده نیروی هوایی روسیه اعلام کرد که موشک کینجال یا همان خنجر می‌تواند از طریق تغییر سرعت خود که چند برابر سرعت صوت است، به تمامی سامانه‌های دفاع هوایی کنونی و سامانه‌هایی که در آینده ساخته می‌شوند، نفوذ کند.

علاوه بر خنجر در جریان ایراد پیام سالانه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به پارلمان این کشور سامانه موشکی جدید”سرمت” هم معرفی شد.

به گزارش اسپوتنیک، فیلم معرفی این موشک سکوی زیرزمینی پرتاب موشک و مرحله اول پرواز آن نشان داده می‌شود.
پوتین خاطرنشان کرد وزن موشک بالستیکی قاره‌پیمای “سرمت” بیش از ۲۰۰ تن بوده، آنرا می‌توان به کلاهک‌های هسته‌ای مسلح کرد و سامانه‌های دفاع موشکی با دشواری می‌توانند آنرا رهگیری کنند. علاوه بر این تعداد بلوک‌های رزمی سرمت بیشتر از موشک “وایوودا” است که فعلا قوی‌ترین موشک بالستیکی قاره پیما در جهان است.
موشک “سرمت” که کار ساخت آن در سال ۲۰۰۹ آغاز شد، جزو موشک‌های فوق سنگین است. این موشک با سوخت مایع کار می کند و از سکوهای زیرزمینی پرتاب می شود.

image_print

همچنین

زبان ارزشمند اقوام ایرانی را از چنگال قوم گرایان نجات دهیم

افشین جعفرزاده شکی نیست که هیچ فرد منصفی که به ایران و داشته های فرهنگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *