۱۹ فروردین ۱۳۹۹
خانه / تیتر / نیاز به برخورد با نوشتارهای مجعول در نشریات

نیاز به برخورد با نوشتارهای مجعول در نشریات

جعفر وثوقی

اکنون که سرگرم این نوشتار هستم در مقدونیه برای دگرگونی نام این کشور به مقدونیه شمالی رای گیری شده و شمارش آن در انجام است و این برای فشار درست و به جا از یونان بود تا مقدونیه پس از پیوستن به اتحادیه اروپا، ادعای خاک استان مقدونیه در یونان را نداشته باشد.چندی می شود که در کاتالونیا فتنه جدایی خواهی فروکش کرده و گروه جدایی خواهان باسک در اسپانیا سلاح  هایشان را تحویل داده اند. همچنین بخش موسوم به اقلیم خودمختار کردستان عراق پس از شکست فضاحت بار نمایش رای گیری برای جدا شدن از عراق به بخش (نیمه خودمختار) کردستان عراق دگرگون گشت و حتی رییس جمهور تاجر آمریکا با اینکه بویی از سیاست نبرده ولی به درستی دریافته برای پیشرفت بیش تر کشورش باید جهان وطنی کاذب را کنار گذاشته و خاک خود را در درجه نخست به شمار بیاورد.

با اینهمه گروهی که مزدور دشمن محترمانه ترین واژه برای شناساندنشان می باشد آزادانه در گوشه و کنار ایران اسلامی از هر هذیانی که به زبانشان بیاید فروگذار نکرده و نه تنها با پیگرد روبه رو نشده که هر روز هم بر آزادی کارهایشان افزوده می شود.

از جایی که مکائد شیطان بسیار و توانایی بهانه تراشی و سفسطه از شیر مرغ تا جان آدمیزاد است تنها باید به آن‌هایی که بیش تر از همیشه به چشم می خورند پرداخت و آن هم نوشتارهای من درآوردی بسیاری است که بدون هراس از پیگیری در نشریات محلی چاپ می شوند. نوشتارهایی که پیش از این بسیار پراکنده در فضای مجازی به چشم می خوردند و اکنون در پی همان پراکندگی به ظاهر ناچیز و کم ارزش ولی ادامه دار و خزنده، کار به جایی رسیده که نوشتار مضحک آزربایجان به جای آذربایجان بدون کم ترین هراسی از پیگیری در نشریات محلی چاپ می شود یا در نمونه دیگر از این دست نوشتارهای صهیونیسم پسند، نبود برخورد و پیگیری قاطعانه با نوشتار الاحواز به جای اهواز که همان الگوی نوشتار مجعول آزربایجان است کار را به جایی رساند تا دشمنان نئوبعثی و صدام صفت از هم پیالگانشان در آذربایجان که به نوشتار مجعول آزربایجان ادامه می دهند فراتر رفته و به اندازه ای گستاخ شوند تا فاجعه حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اهواز را پدید آورند.

در نگاه نخست جابه جایی های ح با ه یا ز با ذ در دو نوشتار صهیونیستی-وهابی الاحواز و آزربایجان به چشم نمی‌ایند که برای جلوگیری از اشاعه شان نیرو گماشته شود تا اینکه یکی از پیامدهایشان را در گستاخ شدن مزدوران دشمن و حمله تروریستی به رژه در اهواز با گوشت و پوست و خون حس کردیم و به چشممان آمدند.

سخن درباره آذربایجان بسیار حساس تر است زیرا به آن کم پرداخته شده و بیشتر نگاه ها روی جبهه ی غرب و جنوب غرب بوده است. حال آنکه همین چند ماه پیش رژیم صهیونیستی آشکارا اعلام کرد اسناد هسته ای ایران  از راه جمهوری همسایه شمال ارس به رژیم اشغالگر قدس فرستاده شد، بودجه خریدهای نظامی باکو از اسراییل سر به آسمان دارد، همکاری های اطلاعاتی و جاسوسی باکو و رژیم اشغالگر قدس در جهان کم مانند است و سفرهای مقامات رژیم صهیونیستی به باکو و برعکس هم پرشمار شده که دوستی گرم میان دو سو بارها از زبان مقاماتشان در همه این دیدارها گفته شده است.

در این اوضاع نوشتار مجعول آزربایجان کلیدی‌ترین تلاش جریان صهیونیستی-وهابی پشت پرده حمله تروریستی اهواز و ترورهای بیشمار پیشین برای آشوب سازی در آذربایجان است زیرا  این حربه تنها در ظاهر جابه جا شدن ذ به ز بوده ولی در اصل خواست تعریف ریشه ای جعلی برای واژه آذربایجان است. طبیعی است اگر جریان صهیونیستی پانترکیسم بپذیرد که نام نخستین دستاویز سفسطه‌گری هایش ریشه در زبان های ایرانی دارد، دیگر دستاویزهایی چون زبان مادری هم مانند یک دومینو  فرو خواهند ریخت و نمی تواند اندک پیروانش را که بیشتر از نوجوانان و جوانان هستند و همان ها هم پس از کمی مطالعه ریزش داشته و خواهند داشت به بهانه هایی چون (ترک) بودن و آذری (ترک زبان) نبودن حفظ کند.فراخوانی که با تحریف هویت سد در سد ایرانی‌شان به ترک و بدون آنکه بدانند خواستگاه و جغرافیای ترکان کجا بوده از (هویت طلبی) آغاز و به (فدرالیسم) رسیده و در نهایت هم (جدایی خواهی) خواهد بود. بزرگ ترین تلاش در راستای تحریف هویت فرهنگی آذربایجان هم همین نوشتار کثیف آزربایجان است و مصادره شاعران و بزرگان و ایراندوستان آذری در دیگر گام ها هستند. بزرگانی بر بنده خرده گرفتند که چرا از این جابه جایی یک حرف ز با ذ نگرانم زیرا جمهوری همسایه شمال ارس نیز برای نهادینه کردن جهانی نام آذربایجان بر خود از عبارت سرزمین آتش بهره می گیرد تا همان سرزمین نگهبان و پاسدار آتش را به یاد آورد. در پاسخ این دوستان باید گفت شمال ارس به هر روی و با تلخکامی به عنوان یک واحد سیاسی در جهان برای هرچه بیشتر مستقل نشان دادن خود از مصادره هر چیز ارزشمند و مستند تاریخی-علمی-فرهنگی-ورزشی که بتواند دریغ نخواهد کرد. سخن بنده آذربایجان اصلی است و نه اران و ادامه روند چاپ نوشتار زشت، مضحک و تحریف شده آزربایجان که به نهادینه شدن آن به سان یک غلط مصطلح در ذهن و ضمیر ناخودآگاه مردم خواهد انجامید، زمینه را برای سراب تعریف هویت پانترکیستی و سپس هویت‌طلبی کاذب و فدرالیسم و جدایی‌خواهی فراهم خواهد کرد که هرج و مرج و آنارشیسم و آشوب را در پی خواهد داشت.

با یک نگاه ساده به این سنگ اندازی‌های فرهنگی، پرداختن بیش از همیشه به آذربایجان و دیگر استان‌های آذری‌نشین و پیش‌دستی در برابر همکاری‌های جمهوری شمال ارس با رژیم اشغالگر قدس برای تحریف هویت فرهنگی ایرانی آذربایجان که نوشتار آزربایجان هم از این دست است بسیار ضروری بوده و جا دارد چنین نوشتارهای مجعول با سرسختانه ترین پیگیری ها و بازخواست ها روبه رو شوند.

image_print

همچنین

زبان ارزشمند اقوام ایرانی را از چنگال قوم گرایان نجات دهیم

افشین جعفرزاده شکی نیست که هیچ فرد منصفی که به ایران و داشته های فرهنگی …